top of page
Search

Sefkat-Der'den kadınlara 41 gün 'Cinsel Boykot' çagrısı22 Nisan Pazartesi 2013 14:50


Kadın cinayetlerinin göz göre göre yaşanması, tahrik, iyi hal indirimi, tutuksuz yargılama ve tecavüze karşı Şefkat-Der, kadınlara 41 günlük cinsel ilişkiye girmeme ve ev işi yapmama boykotu çağrısında bulundu.


Kadın cinayetlerinin göz göre göre yaşanması, tahrik, iyi hal indirimi, tutuksuz yargılama ve tecavüze karşı Şefkat-Der, kadınlara 41 günlük cinsel ilişkiye girmeme ve ev işi yapmama boykotu çağrısında bulundu. Taksim Meydanı'ndaki basın açıklamasına Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan ve 2007 seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olan Ayşe Tükrükçü de katıldı. Basın açıklamasında, aile içi şiddet mağduru kadınların fotoğrafları taşındı. Açıklama yapan Hayrettin Bulan, "1 Mayıs 2013 itibariyle 41 günlük ev işi, yemek, ütü yapmama, cinsel ilişkiye girmeme boykotu çağrısında bulunuyoruz. Ayrıca bu anlamlı boykota kadın milletvekillerini de davet ediyoruz. Evlerinde boykotla karşılaşacak erkeklerin, dışarıda genelev, randevuevi, otel, sokak ve benzeri yerlerdeki hayat kadını, genel kadın, eskort tabiri ile damgalanan kadınlarla birlikte olmaması için boykotumuza dışarıdan da destek bekliyoruz" dedi.

BİR KADIN FENALIK GEÇİRDİ Taksim'deki açıklama sırasında Cumhuriyet Anıtı önünde bağıran bir kadın tüm dikkatleri üzerine topladı. 'Kızıma nasıl kıydınız, idam istiyorum' şeklinde bağıran kadın kısa süreli fenalık geçirdi. Habercilerin ve çevredekilerin sakinleştirmeye çalıştığı kadın, bir süre sonra kendine geldi. Olay yerine gelen Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan, "kadın cinayetleri, kadına şiddet konusu sadece kendi çocuğunun başına gelmesi değil. Başkalarının da başına geldiği zaman bu ablamız gibi çıldırtma noktasına getirip, insanların dengesini bozuyor. Bu bir terördür. Amacımız bu terörü sonlandırmaktır" dedi. Öte yandan fenalık geçiren Gülbahar Boyraz isimli kadın olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.


https://odatv4.com/guncel/sefkat-derden-kadinlara-41-gun-cinsel-boykot-cagrisi-2204131200-35238

171 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentare


bottom of page